KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17102069

nr 1710 2069

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Etsning, "Nina". Signerad, ex 2. Bildmått: 27x20 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 juni 2025
kl 19:21:02

3/6 21:18:18 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell